Léčba zánětu dásní a paradentózy

Parodontologie je specializovaný obor zabývající se léčbou zánětu dásní, paradentózy a veškerých onemocnění týkajících se dásní a závěsného aparátu zubu.

V oblasti parodontologie Vám nabízíme:

  1. individuální léčbu zánětu dásní,
  2. individuální léčbu parodontitidy,
  3. estetické a funkční plastiky na dásních,
  4. péči dentální hygienistky.

Co to vlastně je „zánět dásní“?

Příčinou tohoto onemocnění je měkký povlak na zubech a dásních, který se na nich usazuje při nedostatečném nebo nevhodném způsobu čištění zubů. Tento měkký povlak obsahuje vysoký počet bakterií, které vyvolávají zánět dásně. Bez bakterií a měkkého povlaku zánět nikdy sám o sobě vzniknout nemůže. Zánět dásní se projevuje krvácením dásní při čištění zubů či samovolným krvácením, oteklými a zarudlými dásněmi. I minimální krvácení je příznakem zánětu dásní.

Co to je „paradentóza“?

Parodontitida (lidově paradentóza) vzniká po letech z neléčeného zánětu dásní. Je to dlouhodobě a bezbolestně probíhající zánět závěsného aparátu a kosti kolem zubů, což zhoršuje upevnění zubů v čelistech. Dochází k postupným posunům zubů a jejich viklání. Poté dochází k uvolnění zubu ze zubního lůžka – to vše zcela bez bolesti.

Hlavními příznaky jsou stejné příznaky jako u zánětu dásní společně s dalšími alarmujícími příznaky, kterými jsou:

  1. zápach z úst,
  2. obnažování krčků zubů (zub se zdá být delší),
  3. rozestup a posuny zejména předních zubů a tím vznik mezer mezi zuby,
  4. viklání zubů až samovolné vypadnutí zubu (byť i zdravého) z čelisti.

Parodontitida je v dnešní dospělé populaci velmi rozšířená a je nejčastější příčinou ztráty zubů.

Jsou zánět dásní a parodontitida bolestivá onemocnění?

Ne. Zákeřné na příznacích zánětu dásní a parodontitidy (paradentózy) je právě to, že nebolí a šíří se velmi pomalu. Proto klienti po dlouhé roky necítí potřebu se o těchto obtížích poradit se svým stomatologem.

Je možné vzniku zánětu dásní a paradentózy nějak předcházet?

Hlavní prevencí zánětu dásní je důkladné čistění zubů včetně mezizubních prostor a pravidelná návštěva na preventivních prohlídkách 1x za půl roku. Důležité je také pravidelně odstraňovat měkký povlak a zubní kámen na zubech a dásních. S tím našim klientům pomáhá naše dentální hygienistka.

Co způsobuje zápach z úst?

Ve většině případů je zápach z úst způsoben nevhodnou ústní hygienou. V ústech páchnou bakterie, které rozkládají zbytky potravy. Při tomto rozkladu vzniká např. sirovodík a další látky. S problémem zápachu z úst a jeho řešením Vám poradíme. Je možné navštívit naše specialisty v oboru parodontologie a nechat si vyšetřit dásně. Na základě tohoto vyšetření Vám navrhneme potřebnou léčbu.

Může Vás zajímat: Dentální hygiena

Proč si vybrat právě nás?

Pro nové klienty, první návštěva

Při první návštěvě (konzultaci) nám klient sdělí své obtíže a popíše problém. Na základě podrobného komplexního vyšetření stanovíme individuální léčebný plán a seznámíme klienta s možnými variantami řešení. Plán léčby a léčbu samotnou přizpůsobíme individuálně možnostem a přáním klienta. Nejmodernějšími postupy odpovídajícími světovým trendům se snažíme dosáhnout těch nejlepších výsledků, ošetřujeme efektivně, šetrně a bezbolestně.


Objednat se